PRZEBIEG WSPÓŁPRACY

 

WYBÓR SAMOCHODU

WYBÓR SAMOCHODU

ZAKUP I TRANSPORT

ZAKUP I TRANSPORT

REJESTRACJA


 

Gdy zdecydujesz się na współpracę to masz nieograniczony czas na wybór samochodu który Cie interesuję. Najlepszym źródłem są portale aukcyjne COPART.COM oraz IAAI.COM na których jest bardzo duży wybór pojazdów zarówno uszkodzonych jak i bez uszkodzeń. Można skorzystać również z portali aukcyjnych w których są tylko samochody bez uszkodzeń np. MAINHEIM.COM ale takie samochody są droższe w zakupie oraz trzeba zapłacić za nie dużo większy podatek wiec import pojazdu, który nie wymaga napraw jest mniej opłacalny.


Klient samochód wybiera według swoich kryteriów (marki, modelu, rocznika, przebiegu oraz zakresu uszkodzenia). Ważna jest też lokalizacja - przed ustaleniem kwoty, którą chcesz wydać na swój pojazd sprawdzasz w cenniku koszt całkowitego transportu pojazdu z placu aukcyjnego do portu europejskiego (cennik otrzymasz od nas wraz z umową ) aby obliczyć całkowity koszt jaki będziesz musiał ponieść za swój pojazd.


Osobiście licytujemy pojazdy na każdym obszarze Stanów Zjednoczonych ale większym zainteresowaniem cieszą się pojazdy z placów w których koszt transportu jest najniższy - u nas ceny zaczynają się od 700$!!!


Transport z placu aukcyjnego do portu w Niemczech (Bremenhafen):


za 700 $

 • z Aveel New Jersey (IAAI)
 • z Morganville New Jersey (IAAI)
 • Carteret Northern New Jersey (IAAI)
 • Savannah (Copart)
 • Savannah Rincon (IAAI)
 • Hillsborough Somerville (Copart)

za 725 $

 • z Glassboro East (COPART)

za 750$

 • z Jacksonville (IAAI)
 • z Jacksonville WEST (COPART)
 • z Jacksonville EAST (COPART)
 • z Medford Long Island (IAAI)
 • z Marlboro Newburgh (COPART)
 • z Rock Tawern Newburgh (IAAI)
 • z Harleyville North Charleston (COPART)
 • z Pennsburg Philadelphia (COPART)
 • z Chalfont Philadelphia EAST (COPART)
 • z Conshohocken Philadelphia (IAAI)
 • Turnersville Southern New Jersey (IAAI)
 • Windsor Trenton (COPART)


- Ustalasz swoją cena maksymalną za dany samochód a my go dla Ciebie wylicytujemy.


Twoim zadaniem jest wybór pojazdu i ustalenie ceny oraz terminowa płatność na każdym etapie transakcji (po zakupie pojazdu i po odprawie celnej).

Po zakupie i opłaceniu należności za samochód oraz transport, zajmiemy się przetransportowaniem Twojego pojazdu z placu aukcyjnego do magazynu.

Dokumentacja zdjęciowa z tego etapu zostanie przesłana do Ciebie na e-mail.


Finalny koszt Twojego pojazdu zależy w głównej mierze od kosztu transportu lądowego oraz frachtu morskiego ponieważ podatki, które w późniejszym czasie będziesz opłacał (CŁO, VAT, AKCYZA) są naliczane nie tylko od kwoty zakupionego pojazdu ale również od całkowitego kosztu transportu z USA do Europy! U nas całkowity koszt transportu z placu aukcyjnego w USA do portu Europejskiego zaczynają się od 700$ !!! Współpracując z nami masz gwarancję bardzo niskich cen logistyki – oszczędzasz nie tylko na transporcie ale również zmniejsza się suma wszystkich podatków, które będziesz musiał opłacić.


Przykładowy koszt wylicytowania pojazdu 5000$

 

+ prowizja aukcyjna ok. 550$

 

+ koszt transportu lądowego, magazynowania oraz frachtu morskiego (według cennika) np. Z NEW JERSEY do portu w Niemczech (Bramerhaven) 700$

CŁO (10% z całkowitej kwoty pojazdu oraz transportu)

6250$ x 10%

 

VAT (19% - dotyczy tylko osób fizycznych)

 

ODPRAWA CELNA – ok. 400 EURO (koszt odprawy celnej, rozładunku, przygotowania dokumentów)

1200zł – koszt transportu Twojego pojazdu pod wskazany adres w Polsce

 

Po dotarciu Twojego pojazdu do Polski należy zapłacić akcyzę. Obecnie obowiązują dwie stawki dla samochodów spalinowych – 3.1 % dla pojazdów o pojemności silnika do 2000cm3 oraz 18,6% dla pojazdów powyżej 2000cm3. Akcyza za samochody hybrydowe jest naliczana z 50% ulgą – 1,55% dla pojazdów o pojemności silnika do 2000cm3 oraz 9,3% dla pojazdów powyżej 2000cm3.

 

Samochody zabytkowe (powyżej 30lat) oraz na pojazdy elektryczne są ZWOLNIONE Z AKCYZY! Jeżeli chcesz zakupić pojazd na firmę – VAT rozliczasz w Polsce a nie jak w przypadku osób fizycznych (w Niemczech przy odprawie). Vat dla firm wynosi 23% i jeżeli samochód ma służyć jako środek trwały to można go amortyzować. Jeżeli pojazd jest kupiony do dalszej odsprzedaży to rozliczasz VAT dopiero gdy zostanie sprzedany.

W celu naliczenia prawidłowej wartości akcyzy niezbędna będzie ekspertyza rzeczoznawcy – koszt ok. 300zł. Przed rejestracją pojazdu należy zrobić przegląd techniczny pojazdu oraz zrobić tłumaczenie dokumentów. Koszt tłumaczenia dokumentów to ok. 250 zł.

elektryk

Samochód elektryczny/hybrydowy

 

AKCYZA

Samochód elektryczny 0%

0

Samochód hybrydowy poj. silnika do 2000cm3 - 1,55%

1

Samochód hybrydowy poj. silnika powyżej 2000cm3 - 3,1%

3

CŁO - 10%

10

Samochód zabytkowy/kolekcjonerski (powyżej 30 lat)


AKCYZA - 0%

0

CŁO - 0%

10

zabytek

Samochód osobowy

 

AKCYZA

poj. silnika do 2000cm3 - 3,1%

3

poj. silnika powyżej 2000cm3 - 18,6%

18

CŁO - 10%

10

Samochód ciężarowy

 

AKCYZA 0%

0

CŁO 22%

22

ciężarowy

Text...

Motocykl

Motocykl

 

AKCYZA 0%

0

CŁO 25%

25

Text...